"Varlık alokasyonunda optimum çözümler"

HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Tacirler Portföy Değişken Emeklilik Yatırım Fonu

Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş., ilke olarak, sadece piyasaların iyi olduğu dönemlerde değil, koşulların kötü olduğu günlerde de, yatırımcısının yannda yer alıp, varlıklarını koruyup artırmayı benimsemiştir. Sektörde 20 yıldan fazla bir tecrübeye sahip ekibin yönetimindeki yatırım fonlarında elde ettiği performans, hem yatırımcıların güvenlerini kazanmış, hem de yatırım fonları sıralamalarında üst sıralarda yer alarak, sektörün diğer katılımcılarının da takdirlerini kazanmıştır.

Tacirler Portföy Yönetimi, elde ettiği bu itibarın verdiği sorumluluk ve temellerini dayandırdığı ilke çerçevesinde, tecrübelerini, yönettiği emeklilik yatırım fonlarına da aktarmaktadır. Bu çerçevede HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile stratejik işbirliğine girmiş ve HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. ’nu yönetmeye başlamıştır.

Araştırmalar göstermiştir ki; bireysel emeklilik sistemi katılımcıları,hata yapmaktan korkmak, finansal enstrümanlar ve piyasalar hakkında yeterli bilgi sahibi olmamak, ihmal etmek ... gibi nedenlerle, yasal hakları olduğu halde, emeklilik portföylerinin dağılımlarını yeniden düzenlemekten kaçınmakta ve bu haklarını kullanmaktan imtina etmektedirler. Oysa, piyasaların durağan bir yapıda olmadığı hepimizin malumudur. Dolayısıyla da, orta – uzun vadede yatırımların değerlerini koruyabilmeleri için, dönem dönem varlık tahsisinde bazı değişikliller yapılmalı, bazı varlıkların portföy içindeki ağırlığı değiştirilirken, bazı varlıklar portföye eklenmeli veya çıkarılmalıdır.

Biz, Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş. olarak, yöneticisi olduğumuz tüm yatırım fonlarında olduğu gibi, bireysel emeklilik fonlarında da yatırımcımızın menfaatini ön plana koymaktayız. Emeklilik fonunun değişken fon olmasının verdiği avantaj ile ekonomik ve siyasal gelişmeleri yakından takip ederek, döviz, emtia, sabit getirili kıymetler, hisse senetleri ...gibi finansal enstrümanlar arasında yapılmasında fayda gördüğümüz varlık alokasyonlarını yatırımcılarımız adına yapıyor olacağız ve böylece yatırımcılarımızın omuzlarından bir yükü alarak, emeklilik birikimlerinde yüksek performansı sunmaya ve emekliliklerini, yaşam standartlarında bir değişiklik olmadan, keyifle ve huzurla yaşamalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Fonun Amacı

Fonun yönetiminde orta ve uzun vadede TL bazında yüksek getiri sağlaması hedeflenmekte olup, tüm piyasalardaki fırsatlardan faydalanılmasını amaçlayan bir yönetim stratejisi izlenmektedir. Ayrıca yabancı yatırım araçları da fon portföyüne dahil edilebilir. Fon, yatırımcılarına TL bazında istikrarlı bir getiri sağlamak ve belirtilen karşılaştırma ölçütünden daha iyi bir performansı sunmayı amaçlamaktadır.

Fonun getiri detayı için tıklayınız. Aylık Fon ürün kartı için tıklayınız.

HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Tacirler Portföy
ESG Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu

HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Tacirler Portföy ESG Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu’
Tacirler Portföy Yönetimi olarak; geleceği önemseyen, çevreye duyarlı, bireysel emeklilik yatırımcılarına özel olarak kurulan, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Tacirler Portföy ESG Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu 'nu yönetmeye başladık.

Geleneksel yatırım yaklaşımları ile beraber finansal olmayan değerleri de dikkate alan yatırım tarzları ve hedefleri olan yatırımcılar için ESG Sürdürülebilirlik Fon’a yatırım yapmak; portföyünüze “Değerler”inizi de yansıtan bir araç olarak tamamlamanın harika bir yolu olacaktır. Fon; belirli ESG kriterleri ile ve bu kriterleri uygulamalarında doğru adımlar atan şirketleri/varlıkları içeren kapsayıcı bir fon stratejisi özenine sahip fondur. Aktif yönetim stratejisi ile küresel yatırım getirisi arayan yatırımcıları desteklemek için tasarlanmış ESG Sürdürülebilirlik Fon’a yatırım yapmakla, aynı zamanda çevresel ve sosyal zorluklar ile mücadelede bir miktarda olsa ölçülebilir bir etkimiz olacaktır.

'Sürdürülebilir Yatırım' anlayışıyla kurulan Fon; Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim (ESG Environmental, Social, Governance) ilkelerini süreçlerine dahil eden ve bu kapsamda çözüm sunan yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren şirketlerin ortaklık payları ve borçlanma araçlarını taşıyan yerli ve yabancı sürdürülebilirlik borsa yatırım fonları ile ESG temalı endekslere dayalı borsa yatırım fonlarına yatırım yapmaktadır.

Orta - uzun vadede yüksek getiri potansiyeline sahip olup Fon, yurtiçi ve yurtdışı hisse senedi piyasasındaki, S&P Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki ve kurdaki hareketleri portföyüne yansıtmaktadır.

Fonun Amacı

Fon’un amacı ağırlıklı olarak Sürdürülebilirlik Endeksi kapsamındaki çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim konularındaki performansları yüksek şirketlere ve ESG temalı endekslere dayalı borsa yatırım fonlarına ve ESG kriterlerine uygun olarak ihraç edilmiş yatırım fonlarının katılma paylarına yatırım yaparak orta uzun vadede büyüme amaçlı olarak yüksek reel getiri performansı hedefiyle hareket etmektedir.