Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Hakkımızda

Tacirler Portföy Tecrübesi

2012 Yılında kurulan Tacirler Portföy, güçlü sermaye yapısına sahip olan ve kurulduğu 1991 yılından beri Sermaye Piyasalarındaki en köklü yatırım kuruluşlarından biri olan Tacirler Yatırım’ın iştirakidir.

Tacirler Portföy 20 yılın üzerinde piyasa deneyimine sahip yönetici kadrosu ile Kurumsal ve bireysel nitelikli yatırımcılarıyla uzun vadeli, güvene dayalı, sürdürülebilir ilişkiler kurarak profesyonel portföy yönetimi hizmeti veren tam bağımsız geniş kapsamlı bir portföy yönetimi şirketidir. Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlemesine tabi olan serbest, emeklilik, alternatif ve yatırım fonlarından oluşan ürün gamının yanısıra terzi usulü özel portföy yönetimi ve özel fon kurulumu hizmetlerini nitelikli yatırımcılarına sağlamaktadır.

Tacirler Portföy riske göre düzenlenmiş getirisi yüksek ve etkin portföy yönetimi hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Bu hedefini gerçekleştirirken müşterileriyle uzun vadeli, güvene dayalı ilişkiyi ön planda tutmaktadır ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümleri sunmayı amaçlamaktadır.

Sürekli Bilgilendirme

Yönetim Kadromuz

Ufuk Ümit ONBAŞI - Genel Müdür

Çalışma hayatına 1991 yılında T.İş Bankası’nda uzman yardımcısı olarak başladı. 2000 yılına kadar İş Bankası, Körfezbank ve Kapital Bank’ta hazine bölümlerinde çalıştı. 2000-2015 yılları arasında İş Yatırım’da Genel Müdür Yardımcısı ve çeşitli iştiraklerde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2015- 2023 yılları arasında çeşitli aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. 2023 yılında Genel Müdür olarak Tacirler Portföy’e katıldı. Sektörde 30+ yıl tecrübe sahibi.

Engin ÖZKAN - Genel Müdür Yardımcısı

Çalışma hayatına 1992 yılında T.C. Ziraat Bankası Para ve Sermaye Piyasaları Dairesinde başlayan Engin Özkan, çeşitli banka ve aracı kurum hazinelerinde çalıştıktan sonra Oyak Bank’ta Bireysel Bankacılık Yatırım ürünleri bölümünde görev yaptı. 2010 yılından itibaren 2020 yılına kadar kuruluşunda yer aldığı Polsan Portföy ve sonrasında Actus Portföy’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2020 Eylül ayı itibariyle Tacirler Portföy Yönetimine Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Sektörde 30+ yıl tecrübe sahibi.

Mahmut Burak ÖZTUNÇ- Genel Müdür Yardımcısı

Çalışma hayatına 1994 yılında Yatırımbank A.Ş.’de hisse senedi analisti olarak başladı. 1998-2023 yılları arasında TEB grubunda, ağırlıklı olarak hisse senedi varlık sınıfında, analist, portföy yöneticisi ve direktör olarak görev aldı. 2011-2023 yılları arasında BNP Paribas’ın Türkiye hisse senedi fonlarını yönetti. 2023 yılında Özel Porföy Yönetiminden sorumlu direktör olarak Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş.’ye katıldı. Sektörde 25+ yıl tecrübe sahibi.

Ö. Burak ALTINSAÇ - Genel Müdür Yardımcısı

1997 Garanti Bankası’nda MT olarak kariyerine başladı. 2000-2006 yılında Garanti Portföy Yönetiminde Pazarlama ve Satış departmanında yönetmen, 2006 – 2011 arasında Fortis Portföy Yönetimi’ne (Fortis Investments) Satış ve Pazarlama Yöneticisi, 2011 yılında gerçekleşen birleşmesi sonrasında TEB Portföy Yönetiminde Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2012-2017 yılları arasında Halk Yatırım Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğünü yürüttükten sonra 2017 yılında Tacirler Portföy Yönetimine Satış ve Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Sektörde 25 yıl tecrübe sahibi.

Ödüllerimiz

Yatırımcılarına anlamlı getiri sağlamayı hedefleyen, değer odaklı ve profesyonel yatırımı benimseyen Tacirler Portföy, TCD fonunda göstermiş olduğu yüksek performans ile 2019 ve 2020 yıllarında üst üste iki ödül kazandı.

Sosyal Sorumluluk

Tacirler Portföy finans sektöründeki haklı yerini ve başarısını sosyal sorumluluk projeleri ile taçlandırmayı hedeflemiş pek çok alanda toplumsal ve sosyal hayata katkıda bulunmayı kendine görev edinmiştir.