Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Aralık Ayı 2023 Fon Bülteni

Tacirler Portföy Tecrübesi

Yatırım Felsefemiz

Tacirler Portföy’ün ortalama 20 yıl tecrübeli yatırım ekibi, periodik yatırım komitesi toplantılarında yurtiçi ve yurtdışı gelişmeleri, bu gelişmelere bağlı beklentilerin etkileşimlerini inceleyip, birlikte karar alıp, aldığı kararları yönettiği yatırım fonları ve özel portföylere uygulamaktadır. Bu kararların ve uygulamaların uygunluğu uyum departmanınca kontrol edilir, portföylerde gerekli düzeltmeler yapılır.

Tacirler Portföy riske göre düzenlenmiş getirisi yüksek ve etkin portföy yönetimi hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Bu hedefini gerçekleştirirken müşterileriyle uzun vadeli, güvene dayalı ilişkiyi ön planda tutmaktadır ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümleri sunmayı amaçlamaktadır.

Yönetilen Varlık Büyüklüğ (MİO TL)

Makro Ekonomik Gelişmeler ve Beklentiler

Global tarafta ABD 10 yıllık tahvillerde gördüğümüz gevşeme ile beraber pozitif fiyatlamalarla başlayan Kasım ayı, yurt içi piyasada da CDS düşüşü ve 500 bps faiz artırımı ile beraber tahvil piyasasında özellikle ay sonuna doğru güçlü alımları ve tekrar yabancı ilgisini gördüğümüz bir dönem oldu.

Yurt içi hisse varlık sınıfında ise BIST-30 hisselerinin görece pozitif ayrıştığı, yurt içi hisse senedi fonlarından torba yasa, vergi değişikliği konusundaki haber akışları nedeniyle gerçekleşen yatırımcı çıkışlarının özellikle ayın son haftasında yabancı alışları ile dengelendiği bir ayı kapattık.

Ekim ayında $310 seviyesini test edip $260 bandına çekilen XU100’de Kasım ayının kapanışı $275 seviyesinden gerçekleşti.

S&P görünüm değişikliği, yabancı aracı kurumlardan TL ve Bankacılık sektörüyle alakalı gelen raporların olumlu etkileriyle beraber kasım ayında gerçekleşen küresel rallinin devam etmesi durumunda yabancı girişiyle olumlu geçen bir yıl sonu görebiliriz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız   -   2.5 MB